FORUM KURALLARI

Forum genel kuralları

Erenli.net forumlarına hoşgeldiniz. Herşeyin forumlarda yolunda gitmesi icin sizlerden kurallarımıza uymanızı rica ediyoruz.

 --1 Üye olurken seçeceğiniz kullanıcı adı'na lütfen dikkat edin, ahlaki değerlerimize uymayan nick, avatar, imza ve yazışma "adult resimler, küfür iceren yazilar, mail adres ismi, site ismi ve aykırı nickler (seytan, vs.. gibi), peş peşe üye kaydı yaparak bir ismin farklı versiyonlarını yazmak (toprak,toprak52,toprak_52,toprak52_52) yasaktır. Her üye kendi kullanıcı adı ve şifresinden mesuldür. Yazanların mesajları/imzaları/avatarları/nickleri ilk etapta düzenlenecek ve üye uyarılacak; ikinci seferde ise üyeye haber verilmeksizin üyelik bilgileri askıya alınacak veya silinecektir. Forum Yönetimi tarafından, aynı kişinin birden fazla nick veya isimle, farklı kişilermiş gibi üyelik aldığını ve aynı konuda görüş belirttiğini tespit etmesi durumunda, kişinin mesaj(lar)ı silinir ve foruma girişi yasaklanır. Ayrıca rutin olarak IP kontrolü yaptıgımızdan bu tip fake hesaplara rastlamak zor degildir.

--2.Erenli.net forumlarının esas amacı bilgi paylaşımı ve Karadenizin şirin ili olan, yeşilin mavi ile kucaklaştığı, doğanın doyasıya yaşandığı, kültürel ve turizm değerleriyle güzel köyümüzü en güzel bir şekilde tanıtmak ve köylülerimizi bir çatı altında toplamaktir. Okunmayı bozan, rengarenk, büyük boyutlu imzalar ve imzalarda kullanilan resimlerde büyük ebat kullanilmamali, kullanan üyeler ise ilk etapta özel mesaj ile veya email yoluyla gönderilen genel uyarı mesajı ile uyarılacak; imzalarını kısaltmaları talep edilecektir. Gerekirse, imza bölümünü kapatma hakkına sahip olduğumuzu hatırlatmak isteriz..

--3.Erenli.net forumlarına atılan mesajlara gereksiz cevap veren, konuyu dağıtan ve ortamı seviyesizleştiren üyelerin mesajları silinir ve uyarılır. Belirli bir uyarı seviyesine ulaşan üyelerin üyelikleri otomatik olarak askıya alınır veya silinir. Yöneticiler, bunun tekrarlanması halinde uyarının en üst seviyeye ulaşmasını beklemeden üyenin kaydını forumdan silebilir. (kuralların ihlalinde ilk aşamada "İhtar" verilir. İkincisinde mesaj gönderme hakkı bir süre askıya alınır. Üçüncü ve muteakip ihlallerde ise askıya alınma suresi katlanarak uzatılır Erenli.net Forum kurallarını "küfür" yolu ile ihlal edenlere ihtar verilmeksizin, bir süre askıya alma cezasından başlanılır. Forum cezaları Site Yönetimi tarafindan uygulanir..)

--4.Bu forumları her kesimden Türk'ün ve Türkçe dili konuşan insanların takip ettiğini unutmayınız. Genç arkadaşlar, bayanlar, anneler ve babalar bu forumlarda bilgi almak için bulunuyorlar. Lütfen yazışmalarınızı yaparken bunları göz önünde bulundurmaya özen gösterin. Bozuk Türkçe ile yazılmış mesajlar uyarılmadan silinecektir. Eğer üye, ısrarla bozuk Türkçe ile mesaj yazmaya devam ederse yazilari editlenecektir.

--5.Yorum amacı taşımayan salt propaganda içerikli parti ve siyaset yazıları, resimleri, avatarları ve bunu temsil eden nick (rumuz) vb. KESİNLİKLE YASAKTIR Kisilerin benimsedikleri fikir, savundukları görüs(leri) kabul ettirme ugrasları içine girmesi yasaktır.! Üyeler kendi aralarindaki özel sorunlarini forum huzurunu bozacak bir sekilde diger üyelere yansitamaz.

--6. Site Yöneticileri kurallara uymayan yazıları silme hakkına sahiptirler. Yönetim hiçbir şekilde yaptıklarından, sildiği iletilerden dolayı her hangi bir üyeye açıklama yapmak zorunda değildir. Forum yöneticileri ile forum içerisinde tartışılamaz. Forum sistemini eleştirici, yönetimi küçük düşürücü, suçlayıcı hiçbir yazı foruma eklenemez. Lütfen bu gibi şikayet, görüş ve önerilerinizi özel mesaj (PM) ile yöneticilere bildiriniz.

--7. İkinci el ürün ilanlarını sadece "Anasayfamizdaki Erenli.net alis-veris" bölümüne gönderebilirsiniz. İmzalara yazılan ilanlar incelendikten sonra haber verilmeksizin silinecektir.

--8.. Üyelik gerektiren başka forumlara davet mesajları ve reklamlar Ö.M'ler dahil kesinlikle yasaktır. Reklam kapsamı dahilindeki (Site Yönetiminin incelemesine tabi tutulur) linklerin forum içerisinde dağıtılması yasaktır. Bu durum tespitinde lütfen yönetici arkadaşlara bildiriniz.

--9.. Forumlarda ideolojik konuların açılması/tartışılması yasaktır. Herhangi bir görüşünden ötürü başka bir kullanıcının kişilik haklarına, inanç ve ahlaki değerlerine, savunduğu görüşe hakaret derecesinde eleştiride bulunmak yasaktır.

--10.. Üyelik iptali hususunda Erenli.net ya da benzeri forum tabanlı ücretsiz bir siteye üyeyseniz ve herhangi bir nedenden siteyi artık takip etmek istemiyorsanız, siteye tekrar girmezsiniz ve bu şekilde amacınıza ulaşmış olursunuz

Forum Mesaj İçerikleri

--1.Kişisel tartışma ve fikirler PM (Özel Mesaj Sistemi)ile yapılmalıdır. Bu tip yazışmalar ortalıkta ve görünür başlıklar altında yapıldığı takdirde ilgili başlık altındaki mesajlar yönetici tarafından silinir. Küfür, hakaret, tehdit, sataşma, aşağılama, kişi hak ve özgürlüklerine saygısız içeriğe sahip mesajlar, örf ve ananelere aykırı, din, dil, ırk, cinsiyet ayrımına yönelik mesajlar göndermek yasaktır. Yöneticiler tarafından görülen bu tip mesajlar haber verilmeksizin silinecek ve mesajı atanlar uyarılacaktır. Bu tür mesajlara yine aynı şekilde karşılık vermek de suç unsuru olup, kesinlikle yasaktır. Kapatılan bir konu ile ilgili tekrardan başka bir konu açılması ve itiraz gerekçesiyle Ö.M atılması yasaktır ve göz ardı edilecektir

--2.Yasal ve insani nedenlerden dolayı, Erenli.net Forumlarında net kullanıcıları arasında MP3, FİLM, PORNO, HACKING olarak tabir edilen gelen içeriğe sahip mesajların atılması yasaktır. Bu tür içeriklere sahip olan mesajlar haber verilmeden derhal silinecektir.

--3.Forum, kategorilere ve alt kategorilere ayrılmıştır. İçeriğine göre, bu kategori ve alt kategorilerden uygun olanına mesajınızı gönderebilirsiniz. Eğer aynı mesaj aynı bölüme birden fazla gönderilir veya aynı mesajın birden fazla kategoriye gönderildiği belirlenirse ilgili mesajdan sadece bir tane kalana kadar diğer mesajlar silinecek ve yine yazdiginiz mesaj cevap yazmak yerine yeni baslik yollarsanız o mesajda sılınecektır..

--4.Siyasal konuların konuşulmasına Erenli.net sıcak bakmamaktadır. Bu tür konular, çok ciddi fikir çatışmalarına ve tatsızlıklara açık konular oldukları için üyeler arasında büyük gerginlikler oluşturmaktadır. Bu nedenle bu konular, tansiyon yükselmeden forum moderatörleri tarafından silinecektir. Yalniz Ordu ve Erenli haberler bölümüne yazcagimiz haberlerde bu konulara yer vermis olsak bile kesinlikle kaynak belirtilmelidir ve yorum niteligindeki yazilarinizida fazla siddete ve fikir catismasina dönüstüğünde forum moderatörleri tarafından silinecektir.

--5.Her mesajın içeriğinden, sadece ve sadece yazarı sorumludur. Mesaj içeriklerinden dolayı Erenli.net yöneticileri ve moderatörleri sorumlu tutulamaz.Foruma Mesaj Atılırken Dikkat Edilmesi Gereken hususlar

--1.Arama yapın: Sorduğunuz soru daha önce Erenli.net forumlarında sorulmuş olabilir ve sorunun çözümü geçmiş mesajlarda yer alabilir. Eğer sorununuzun spesifik olmadığını düşünüyorsanız, Erenli.net Forum'larının Arama özelliğini kullanınız. Üst kisimdaki menüden ARAMA bölümüne ulaşabilirsiniz. Yeni konu açarken uygun bölüme açmaya lütfen dikkat ediniz. Konuyu hangi bölüme açacağınıza karar veremediyseniz moderatörlere danışınız.Aksi takdirde uyarmaksizin actiginiz konu silinebilir veya tasinalabilir.

--2.Erenli.net forumlarında mesajlara resim eklenebilir: Web üzerindeki bir resme link vererek bu işlem yapılmaktadır. Mesajlarla eklediğiniz her resmin sayfanın açılmasını zorlaştıracağını unutmayın. Resimleriniz büyükse, bunları ufaltarak göndermeniz mantıklı olacaktır. Resimlerinizin azami büyüklügü standart ölcüler (640*480) ebatinda olmalidir. Sayet resimlerinizi büyük ebatlarda yayinlamak istiyorsaniz öngörüntüdeki kücük resmin üzerine link uygulayarak ayri bir pencerede acilmalidir

--3.Okunaklı mesaj yazın:Mesaj yazarken, okunması ve anlaşılmasının kolay olması açısından, büyük-küçük harf ve yazım kurallarına dikkat etmelisiniz. Büyük harflerle yazmanın net kullanıcıları arasında bağırmak anlamına geldiğini, noktalama işareti olmayan metinlerin ise okumayı işkence haline getirdiğini unutmayın. Hukuk kökenli olmadığımız gibi metinde eksikler bulunabilir, eksikler bulunması ilgili kuralın geçersiz olduğu anlamına gelmez.

--4.Forum kuralları gerekli görüldüğü taktirde yönetim tarafından kullanıcılara haber verilmeden değiştirilebilir. Buna hiçbir kullanıcının karşı çıkma, "ben görmedim" gibi tutumları söz konusu değildir. Unutulmamalıdır ki kurallar sadece bir kere okumak için değil, düzenli takip edilmesi ve uyulması için konulmuştur.
Kurallar ve ilkeler hakkındaki görüşlerinizi-eleştirilerinizi forum yöneticilerine çekinmeden iletebilirsiniz. Bu metin forum üyelerinin istek ve taleplerine göre yenilenebilir.
Erenli.net forumlarına yazan herkes bu kuralları okumuş ve kabul etmiş SAYILIR. Yöneticiler bu kuralları uygularken üyeleri uyarmak zorunda DEGİLDİR.....
 

 

Site yönetimi