Özlü Güzel Sözler

Canınız sıkıldımı? Buradan can sıkıntınızı gidermek için atıp tutabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
natur
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

Re: Özlü Güzel Sözler

Mesaj gönderen natur »

Sevmediğin birine AsLa seni seviyorum deme... İçinde olmayan duygular varmış gibi söz etme. Kimsenin hayatına kalbini kırmak için girme. Sevgi dolu bakan gözlere asla YALAN söyleme. Çünkü birine verdiğin en büyük acı, aşık olmadığın birine kendini aşık etmektir...

Görüşememek, Konuşamamak Unutmak Değildir.Maksat Uzaktan Sevmekse. Unutmak Kolay Olsaydı. Ne Tarih Kitapları Olurdu Nede Tarihe Mal Olmuş Muhteşem Aşklar...
Sen beni yağmurlu bir günde buğulu bir cama mı yazdın ki Güneş doğduğu zaman hemen unuttun..

Seversem sonuna kadar severim silersem mahşere kadar silerim seveni baştacı sevmeyeni yolcu ederim..
Sevgi istedin verdim , baska ne yapacaktım ? Su üc qünLük dünyada köLenmi oLacaktım ? ELLerine SarıLıp , DizLerine kapanıp ? Gitmee Diye yaLvarıp , Avucmu açacaktım ? Ömrümden ömür Verdim , Baska Ne yapacaktım ? Bizi Yaratan varken Sanamı Tapacaktım ? SanamıTapacaktım ? Sanamı Tapacaktım?'ı Tapacaktım?'...

Dostluk deniz kenarında taş toplamaya benzer. Önce toplarsın sonra teker teker atarsın. Ama bazılarını atmaya kıyamazsın. İşte sen atmaya kıyamadığımsın.
ResimResim
Hayat tek başına mücadele sanatıdır.

Kullanıcı avatarı
natur
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

Mesaj gönderen natur »

YALAN doğrudan, karanlık aydınlıktan kaçar. güneş yalnızda olsa etrafına ışık saçar.UNUTMA doğruların kaderidir yalnızlık. kargalar sürüyle KARTALLAR yalnız uçar
ResimResim

Kullanıcı avatarı
natur
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

Mesaj gönderen natur »

Dünya da her sevgili kendine bir eş arar taşın kalbi yoktur ama onu da yosunlar sarar.

Sana bir şey söylüyeceğim ama sakın başkasına söyleme;geçenlerde doktora gittim: böbreğimde kum kalbimde seni buldular..:)))

Hatırlamak Görmek kadar güzel ise,Unutulmak Ölüm kadar acıdır..

Sevdigin birini ALLAH icin sevki ALLAH onu sana kavustursun, mutluluk iste ki ALLAH sana versin ve bilki ALLAHin rizasi olmayan hicbirsey gerceklesmez...

hayat yollarda çizilmiş olsa bile
bu yollardan birini seçeceksin
seçtiğin yolda ölüm olsa bile
selam verip geçeceksin...
Aşk bir güneştir ateşe benzer,aşkı bilmeyen insan taşa benzer.

Bana hatırlama sanatını değil unutma sanatını öğret çünkü ben hatırlamak istediklerimi hatırlıyor unutmak istediklerimi unutamıyorum.
ResimResim

Kullanıcı avatarı
natur
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

Mesaj gönderen natur »

Şair bensem şiirim sensin,Deli bensem zincirim sensin,Sarhoş bensem şarabım sensin,Aşık bensem aşkım sensin,ben hala yaşıyorsam: Sebebi Sensin...

Yağmurla rüzgarla dost oldum, yüreğim bir kadeh gibi meyle doldu, aşkım kumsala vuran bir deniz gibi içimdeki sevgiyi silip aldı götürdü.

Unutmayınki arkadaşlar menfâat için yapılan dostluk menfâatlerin bittigi yerde biter, ama ALLAH rızası için yapılan dostluk bir ömür gider.

Güneşi sevdiğini söylüyorsun güneş çıktığında perdeleri örtüyorsun.Rüzgarı sevdiğini söylüyorsun rüzgar çıktığında kapıları kapatıyorsun.Yağmuru sevdiğini söylüyorsun yağmur yağınca şemsiyeni açıyorsun.Korkuyorum çünkü beni sevdiğini söylüyorsun.

Gece kaldır başını gökyüzüne bak,yıldızlar seni ne kadar çok sevdiğimi,ay ise senin birtane olduğunu ispat eder.
ResimResim

Kullanıcı avatarı
natur
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

Mesaj gönderen natur »

Sev seni seveni, dağlarda çoban olsa bile,<br>Sevme seni sevmeyeni Mısırda kralın oğlu olsa bile..

Yolumda gidecek olan değil uğrumda ölecek olan dostur...

Eğer sevdiğin seni terk etmişse onu kendi haline bırak dönerse senindir,dönmezse zaten hiçbir zaman senin olmamıştır!

Hiç bir zaman hiç bir yerde hiç bir şekilde HİÇ BİR KİŞİYE GEĞERİNDEN FAZLA DEĞER VERMEYECXEKSİN yok ben veririm diyorsan başına gelenleri ÇEKECEKSİN

Yuvasız Kuşa Bile Dal Verip Yuva Kurduran Rabbim...Hakkımizda En Hayırlısı Neyse Biz Aciz Kullarinida Onu Nasip Eyle ...
ResimResim

Kullanıcı avatarı
natur
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

Mesaj gönderen natur »

Eş seçmek kitap seçmeye benzer, iyi tasarlanmış bir kapak ve cilt ilginizi çekebilir ama içeriği sağlam olmadıkça, sonunu getirmek zordur.

Gençler, yaşlıların aptal olduklarını sanırlar, ama yaşlılar gençlerin aptal olduklarını bilirler..

Bir adamın gerçekten büyük olup olmadığını, onun alçak gönüllülüğünden anlayabilirsiniz.

Şanssızlığa katlanabiliriz , çünkü dışarıdan gelir ve tümüyle rastlantısaldır. Oysa yaşamda bizi asıl yaralayan , yaptığımız hatalara hayıflanmaktır.

Hayat bir tiyatro dediler bana bir rol verdiler en acısı benimki idi önce sev sonra terket dediler..

hayatta 3 yanlısım oldu ;tanıdım ;inandım,güvendim 1 dogrum oldu ;sevdım ama 3 yanlıs 1 dogruyu goturdu.....
ResimResim

Kullanıcı avatarı
natur
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

Mesaj gönderen natur »

Ne mi Öqrendim hayattan? İyice tanımadan insana bağlanmamayı, beni takmayanı takmamayı, verdiğim deqeri haketmeyen insanları silmeyi, qidene dur dememeyi, qiden bensem arkama dönüp bakmamayı, qözyaşlarımın deqerli olduğunu ve onlara değmeyecek kişiler için harcamamayı, bir çift tatlı söze, masum qülüşe kanmamayı, ben i......zin vermedikçe kimsenin beni üzmeyeceğini ve H£RŞ£YD£N D£Ğ£RLİ OLDUĞUMU ANLADIM..!!!
ResimResim

Kullanıcı avatarı
natur
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

Mesaj gönderen natur »

Bazen su olmak lazım sessiz sakin ...!!! Bazen sel oLmak lazım öfkeli ve hırçın...!!! Bazen mum alevi olmak lazım sabırla tükenmeyi bekleyen bazense volkan olmak lazım önüne gelen herşeyi hızla tüketen...!!! Kimine SU oLacaksın kimine SEL ...!!! Kimine MUM olacaksın kimine VOLKAN ...!!! Ama kimseye asla ve asla KUL oLmayacaksın.

Unuttum zannettiler adını,sesini soluğunu! Söküp attım zannettiler yokluğunu,seni bende kayboldu zannettiler çıkarmadım sesimi soluğumu Onlar hiç olmadın zannettiler, sen bile! Oysa ben gece oldu sana daldım sabah oldu seninle uyandım.Yokluğunu sineye umudumu yüreğime vurdum Gündür gelir geçer deyip durdum,her gün bir az daha artan sensizliğe kafa tuttum ama mutlu ol SENİ unutamadığım yerde KENDİMİ unuttum....
ResimResim

Kullanıcı avatarı
natur
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

Mesaj gönderen natur »

Evet.. Sevdim..Sevilmeye layık biri sandığım için..Güvendim...Kendim gibi bildiğim için.İnandım..İnanmak istediğim için..Ve...Gittim...KaLmama neden bulamadığım için...Ve vazgeçtim.Sevilecek bir kalbin kalmadığı için..Sonunda unuttum.HatırLanacak biri olmadığı için..Şimdi kimi, niçin unuttuğumu biLe hatırlamıyorum..HatırLamaya gerek d......uymadığım için..

Bir gül kadar güzel ol; ama dikeni kadar zalim olma. Birine öyle bir söz söyleki ya yaşat yada öldür; ama asla yaralı bırakma"
ResimResim

Kullanıcı avatarı
BULUT
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

Mesaj gönderen BULUT »

Yazılanların hepsi doğru,ancak, yaralamaya da gerek yok öldürmeye de.....
Sevgili,yağmur mektubuna göre yağar
İlan-ı aşkta başka,ayrılıkta bir başka
Yağmur,gönlündeki aşkına göre yağar
__________Yağmur beni unutma____________________________________

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 26 misafir