OR-Gİ Havaalanını Hakkinda

Güncel haberler bölümü.

OR-Gİ Havaalanını Hakkinda

Mesajgönderen natur » 05 Ara 2010, 00:06

AK Parti Ordu Milletvekili Enver Yılmaz, OR-Gİ Havaalanın Türkiye'deki diğer yapılması planlanan havaalanlarıyla birlikte yatırım programına alındığını söyledi.
Söz verdikleri gibi Ordu ve Giresun halkının heyecanla beklediği projeyi hayata geçireceklerini belirten Yılmaz, ''Artık geriye dönüşün olmayacağı bir sürece girildi, ben şimdiden bu OR-Gİ Havaalanının Ordu ve Giresun halkına hayırlı olsun...
Kaynak
En son natur tarafından 12 Şub 2011, 09:48 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
natur
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
 
Mesajlar: 313
Kayıt: 15 Mar 2008, 00:29

Re: OR-Gİ Havaalanını Hakkinda

Mesajgönderen natur » 07 Ara 2010, 19:56

Ordu Genç İş Adamları Derneği Başkanı Ayhan Kaymaz, Ordu ve Giresun halkının büyük bir özlemle beklediği OR-Gİ Havaalanı ile ilgili olumlu gelişmeler ve açıklamaların kendilerini son derece mutlu ettiğini bildirdi.
--------------------------------------------------------------------------------
Ordu Genç İş Adamları Derneği Başkanı Ayhan Kaymaz, Ordu ve Giresun halkının büyük bir özlemle beklediği OR-Gİ Havaalanı ile ilgili olumlu gelişmeler ve açıklamaların kendilerini son derece mutlu ettiğini bildirdi.
Kaymaz, yaptığı yazılı açıklamada, son günlerde Ulaştırma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaların bütün Orduluları heyecanlandırdığını belirtti.

Gelişmeleri yakın-dan takip ettiklerini vurgulayan Kaymaz, açıklamasında şunları kaydetti: "Ulaştırma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada 2011 yılında, Ordu ve Giresun arasında yapılacak Or-Gi, Kütahya-Uşak-Afyon'a hitap edecek Zafer Havaalanı ile Adana-Mersin arasında ve Tarsus yakınlarındaki Çukurova Havalimanı'nın yapımına başlanacağı açıklanmıştır. Ordu ve Giresun halkının büyük bir özlemle beklediği OR-Gİ havaalanı ile ilgili olumlu gelişmeler ve açıklamalar bizleri son derece mutlu etmiştir. OR-Gİ havaalanı, bölgemizin en önemli yatırımlarından birisi olacaktır. OR-Gİ havaalanı Ordu ve Giresun için, sosyal, kültürel, ekonomik ve özellikle turizm alanında, büyük katkı sağlayacak ve her iki ilimizin çok kısa sürede gelişmesine çok büyük katkıları olacaktır. Havaalanımızın yapılmasının ardından özellikle turizm alanında yeni yatırımlar hayata geçecek, Ordu ve Giresun turizm sektöründeki yerlerini alacaktır.''
Sosyo-ekonomik gelişmişlik derecesinde 81 il arasında 62. sırada yer alan Ordu ve 50. sırada yer alan Giresun'un gelişmiş illerle aynı coğrafi konuma sahip olmalarına rağmen daha az geliştiklerini ve yatırımlardan daha az pay aldıklarını ifade eden Kaymaz, '' Havaalanının yapılmasıyla artık Ordu ve Giresun bu dar alandan çıkacak ve hızla kalkınacaktır. Unutulmamalıdır ki OR-Gİ Havaalanı'nın hayata geçirilmesi turizm, kültür, sanat, ekonomi ve istihdam açısından Ordu ve Giresun'a ayrı bir değer katacaktır. Ulaştırma Bakanlığı tarafından OR-Gİ havaalanının 2011 yılında yapımına başlanacağı açıklanması hepimizde heyecan yaratmıştır. Bizler bu açıklamayı her iki ilimiz için büyük bir memnuniyetle karşılıyor, somut ve gerçekçi bir açıklama olarak kabul ediyor ve bu sürecin yasal anlamda hayata geçirilmesini kısa zaman içerisinde bekliyoruz'' dedi.Kaynak
En son natur tarafından 12 Şub 2011, 09:54 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
natur
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
 
Mesajlar: 313
Kayıt: 15 Mar 2008, 00:29

Re: OR-Gİ Havaalanını Hakkinda

Mesajgönderen natur » 26 Ara 2010, 15:33

AK Parti Milletvekili Mustafa Hamarat

BAŞBAKAN’IMIZ OR-Gİ HAVAALANI KONUSUNDA VERDİĞİ SÖZÜ TUTACAK AK Parti Ordu Milletvekili Mustafa Hamarat, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın OR-Gİ Havaalanı konusunda Ordu’da verdiği sözü günü ve zamanı gelince gerçekleştireceğine inandığını söyledi. Hamarat, “Başbakanımız verdiği bütün sözü tutmuştur. Bu sözü de tutacağına ve OR-Gİ Havaalanını iktidarı döneminde gerçekleştireceğine kimsenin şüphesi olmasın” dedi. AKP Ordu Merkez İlçe Başkanlığı Teşkilatı, 2010 yılı ilk Merkez İlçe Danışma toplantısını AKP İl binası toplantı salonunda yaptı.

Toplantıya AKP Ordu Milletvekili Mustafa Hamarat, İl Başkanı Oktay Çanak, Merkez İlçe Başkanı Uğur Gümüş, ilçe ve belde başkanları ile partililer katıldı.
Merkez İlçe Danışma toplantısında birer konuşma yapan Merkez İlçe Başkanı Uğur Gümüş, İl Başkanı Oktay Çanak ve Milletvekili Mustafa Hamarat parti olarak yaptıkları projeleri delil göstererek muhalefete gözdağı verdiler.
HİZMETLERİMİZ HIZ KESMEDEN DEVAM EDİYOR
Açılış konuşmasını yapan AKP Ordu Merkez İlçe Başkanı Uğur Gümüş; Sahil Yolu, Otoban, Karadeniz-Akdeniz Yolu, Dereyolu yatırımlarının AKP hükümeti döneminde başlandığını ve bir kısım hizmetlerin tamamlandığını diğerlerinin de hız kesmeden devam ettiğini söyledi. Gümüş, konuşmasının devamında; “Muhalefet zaman zaman ‘AKP Ordu’ya ne yaptı’ sözlerini anlamsız buluyorum. Biz hizmetlerimizi saymakla bitiremiyoruz. Tüm teşkilatlarımız gece gündüz canla başla çalışıyor” dedi.
SEÇİME TEK HAZIR PARTİ AKP’DİR
AKP Ordu İl Başkanı Oktay Çanak da yaptığı konuşmada Türkiye’de şu an bir erken seçim olsa seçime tek hazır partinin AKP’nin olduğunu söyledi.
Çanak, muhalefetin ulusal kanallarda erken seçim istediklerini sırf muhalefet yapıyoruz görüntüsüyle sergilediklerini ifade ederek şunları söyledi:
“Şu anda deseler ki haftaya Pazar günü seçim yapacağız. İnanın ki muhalefet teşkilatlarını bir araya toparlayıp seçime gidecek güçleri dahi yoktur. Ordu’da ve Türkiye genelinde yarın erken seçime hazır tek parti yine AKP’dir. Artık bilgi çağındayız. Halkımız kötü günlerin geride kaldığını pek ala biliyor. Halk neyin yanlış neyin doğru, kimin yalan kimin doğru konuştuğunu da biliyor” dedi.
AKP, OR-Gİ HAVAALANINI ORDULULARA HEDİYE EDECEKTİR
Son olarak kürsüye çıkan AK Parti Ordu Milletvekili Mustafa Hamarat, AKP’nin hizmetler arasında birinci işinin ulaşım olduğuna dikkat çekerek şunları söyledi:
“OR-Gİ Havaalanı konusunda siyasi irade ortaya konulmuştur. Milletimizin gerek duyduğu bir talebi bizim göz ardı etmemiz söz konusu değildir. Ancak zaman konusunda yine günü geldiğinde AKP bu hizmeti Ordululara ve Giresunlulara hediye edecektir. Her iki ilde bulunan iki Üniversitenin tam ortasına yapılacak olan bir havaalanı elbette bizim ihtiyacımızdır. Bu ihtiyacımızı da hükümetimiz yerine getirecektir” diye konuştu.
Konuşmasının sonunda fındıkta üreticiye ödenen destek paralarının da üreticinin ve esnafın yüzünü güldürdüğünü sözlerine ekleyen Hamarat, AKP’nin Ordu’daki sekiz yıldır yaptığı çalışmaları anlattı.
orduolay

orduajans.com Kaynak
ResimResim
Hayat tek başına mücadele sanatıdır.
Kullanıcı avatarı
natur
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
 
Mesajlar: 313
Kayıt: 15 Mar 2008, 00:29

Re: OR-Gİ Havaalanını Hakkinda

Mesajgönderen natur » 12 Şub 2011, 09:41


Milletvekili Sönmez: Ordu-Giresun Havaalanı Mutlaka Yapılacak

AK Parti Giresun Milletvekili Hacı Hasan Sönmez, Ordu-Giresun Havaalanı'nın Mutlaka Yapılacağını, Bu Yöndeki Sürecin Sürdüğünü Belirtti.


AK Parti Giresun Milletvekili Hacı Hasan Sönmez, Ordu-Giresun Havaalanı'nın mutlaka yapılacağını, bu yöndeki sürecin sürdüğünü belirtti.

Sönmez, yaptığı yazılı açıklamada, son günlerde muhalefet, siyasi partilerce Ordu-Giresun Havaalanı'nın yapılmayacağı yönünde açıklamalar olduğunu hatırlattı. Bunun kamuoyunda endişe uyandırdığını aktaran Sönmez, açıklamaların doğru olmadığını savundu.

Ordu-Giresun Havaalanı'nın mutlaka yapılacağını, bu yöndeki sürecin de sürdüğünü kaydeden Sönmez, "Ordu-Giresun Havaalanı'nın yapım işi 2011 yılı yatırım programına alınmış ve bu husus 13 Ocak 2011 tarihli ve 27814 sayılı Resmi Gazete'nin mükerrer sayısında yayımlanmıştır. Resmi Gazete'de konuya ilişkin konulan dipnot gereği, DLH tarafından gerekli çalışmalar tamamlanmış ve Ulaştırma Bakanlığı makamından onay alınmıştır. Devlet Planlama Teşkilatı tarafından bu proje için yeterli ek ödenek Ulaştırma Bakanlığı'na aktarılmıştır. Bugün itibarıyla ihale işlemleri devam etmektedir." dedi. - GİRESUN (Cihan Haber Ajansı) 11.02.2011 13:30


Kaynak
ResimResim
Hayat tek başına mücadele sanatıdır.
Kullanıcı avatarı
natur
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
 
Mesajlar: 313
Kayıt: 15 Mar 2008, 00:29

Re: OR-Gİ Havaalanını Hakkinda

Mesajgönderen BULUT » 12 Şub 2011, 10:44

Ah bi yapılsa iyi olur ama zor.Geçenlerde bir miletvekili açıkladı.Burda yapıyoruz yapacağız sözlerinin Ankara pek karşılığı yokmuş. Para filan ayrılmamış yapılması için... ¹ÖNCE DİĞER HAVAALANLARINA OLAN OLUMSUZ ETKİSİ DE HESABA KATILIP DAHA SONRA PLANLAMAYA ALINACAKMIŞ. Durum bu .Hele hele Trabzon ister mi ki Ordu da havaalın olsun. Ordunun büyük şansızlığı Ankarada direnç gösterecek kapasitede politikacısı yok.Sadece burada esip gürlüyorlar.
Sevgili,yağmur mektubuna göre yağar
İlan-ı aşkta başka,ayrılıkta bir başka
Yağmur,gönlündeki aşkına göre yağar
__________Yağmur beni unutma____________________________________
Kullanıcı avatarı
BULUT
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
 
Mesajlar: 102
Kayıt: 02 Ara 2010, 21:23

Re: OR-Gİ Havaalanını Hakkinda

Mesajgönderen Hasan Demir » 12 Şub 2011, 11:04

Ben kötü niyetliyim diyelim...Seçim yaklaşdı kulaklarımız bazı vaadleri tekrar duyacak ... İnşallah olur umutla bekliyoruz.
No avatar.
Hasan Demir
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
 
Mesajlar: 145
Kayıt: 10 May 2009, 15:43

Re: OR-Gİ Havaalanını Hakkinda

Mesajgönderen natur » 06 Şub 2013, 10:17

Ordu Giresun havaalanı ne zaman bitecek
Ordu Valisi Orhan Düzgün ve Giresun Valisi Dursun Ali Şahin, 22 Temmuz 2011 tarihinde temeli atılan ve yapımı hızla süren Ordu-Giresun Havaalanı inşaatında incelemelerde bulundu...
10 Eylül 2012
Hafta sonu bir araya gelen Ordu Valisi Orhan Düzgün ve Giresun Valisi Dursun Ali Şahin, Ordu-Giresun Havaalanı inşaatının son durumu hakkında Gülyalı Kaymakamı Yemen Bayrak ve DLH Kontrol Başmühendisi Atilla Aydın, yüklenici firma Altyapı Şefi İbrahim Ahmetoğlu'ndan bilgi aldı.

Ordu-Giresun Havaalanı inşaatı çalışmaları ve gelinen son durum hakkında bilgi veren Gülyalı Kaymakamı Yemen Bayrak, 5 milyon ton taşın alınacağı Ayrılık köyündeki taş ocağı ile Divani köyündeki mevcut taş ocağının yanında ilave 10 dönümlük bir arazinin de satın alınmasıyla birlikte hava alanı inşaatı için gerekli olan malzemenin teminde sıkıntı yaşanmadığını söyledi. Ordu-Giresun Havaalanı inşaatında dış koruyucu mendireğin Bin 720 metreye, iç koruyucu mendireğin 930 metreye, pist altı taramasının 90 metreye, pist dolgusunun 63 metreye ulaştığını belirten Yemen Bayrak, havaalanı inşaatına bugüne kadar 2 milyon 600 bin ton taş döküldüğünü kaydetti.

Havaalanı inşaatının en önemli imalatlarından birisi olan ve 75 metre genişliğe sahip pist dolgusu için 1 kg ile 250 kg arasında çift elekten geçmiş taş konulduğunu ifade eden Bayrak, “Havaalanı inşaatı için pist dolgusu çok önemli. Çökme ve oturmalara karşı pist dolgusunda DLH’nın da onayıyla çok büyük taşlar kullanılmıyor. Sakarya’dan getirilen özel bir gemi vasıtasıyla dip taraması yapılıyor. Denizin dibindeki yaklaşık 1.5 metrelik yumuşak zeminde bulunan malzeme alınıyor ve dolgu malzemesi daha sağlam ve sert zemin üzerine dökülüyor” dedi.

Havaalanı inşaatında 930 metre uzunluğundaki iç mendirek yapımının da tamamlandığını ve apron girişi olarak kullanılacak yolun açıldığını belirten Bayrak, günde 60 kamyonla 30 bin ton taşınan havaalanı inşaatında daha seri ve hızlı boşaltma yapılabilmesi için şantiye alanına ikinci bir kantar kurulacağını sözlerine ekledi.

Ordu-Giresun Havaalanı inşaatı Kontrol Başmühendisi Atilla Aydın, havaalanı inşaatında birden fazla imalatın aynı anda yapılma aşamasına geldiğini belirterek, işlerin bunda sonra daha hızlı yürüyeceğini söyledi. Bugüne kadar sadece dış koruyucu mendirek alanında çalışma yapıldığını belirten Aydın, “Dış koruyucu mendirek çalışmasında yeterince koruma alanı sağladık. Pist dolgusuna başladık ve hızla devam ediyor. Alanın ve ocağın genişlemesi ile, ikinci kantar ile 4-5 alanda aynı anda çalışma imkanımız olacak” şeklinde konuştu.

“PROJE ZAMANINDA BİTECEK”

Şantiye binasındaki bilgilendirmenin ardından pist dolgu çalışmalarını yerinde inceleyen Ordu Valisi Orhan Düzgün ve Giresun Valisi Dursun Ali Şahin, dip taramasını yapan ve Sakarya ilinden getirilen ‘Burak 54’ adlı gemiye giderek, denizin dibinde yapılan temizleme çalışmalarını inceledi ve yetkililerden bilgi aldı.

Ordu Valisi Orhan Düzgün, Ordu-Giresun Havaalanı inşaatındaki incelemenin ardında yaptığı değerlendirmede şunları kaydetti: “Havaalanı inşaatında bugün Giresun Valimizle birlikte bir inceleme yaptık. Bu incelemede de gördük ki çalışmalar hızlı bir şekilde devam ediyor. Bir taraftan dış mendirekte, bir taraftan iç mendirekteki dolgu çalışmaları devam ederken pist alanında da dolgu çalışmalarına başlandı. Pist alanında bugüne kadar 63 metrelik dolgu yapıldı. Önünden de dip taraması yapılmak suretiyle denizin zemininde 1.5 metrelik yumuşak tabaka, sağlam bir zemin oluşması amacıyla temizleniyor. Yaklaşık 4 bin 400 metre olacak dış mendireğin Bin 720 metresi tamamlandı. Apron girişine göre sol tarafta bulunan 930 metrelik iç mendirek dolgu çalışması tamamlandı. Müteahhit firmanın DLH kontrolünde yapmış olduğu çalışmalar seri bir şekilde devam ediyor” dedi.

Giresun Valisi Dursun Ali Şahin de incelemeye ilişkin olarak yaptığı değerlendirmede, “Burada yaptığımız incelemelerde havaalanının her aşamasında, gerek pist olsun, gerek dış koruyucu mendirek, gerekse iç koruyucu mendirek olsun oradaki çalışmaların hızla devam ettiğini görünce bu projenin zamanında biteceğine kanaat getirdim. Bu konuda hem DLH’ya hem de yüklenici firmaya müteşekkir olduğumu ifade etmek isterim” diye konuştu.
ResimResim
Hayat tek başına mücadele sanatıdır.
Kullanıcı avatarı
natur
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
 
Mesajlar: 313
Kayıt: 15 Mar 2008, 00:29

Re: OR-Gİ Havaalanını Hakkinda

Mesajgönderen Hasan Demir » 12 Şub 2013, 00:26

Slm .10 gün köyümde ve ilimde yaşama şansı buldum gelişmeler güzel inşallah güzel sonuçlar alaçağız.
No avatar.
Hasan Demir
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
 
Mesajlar: 145
Kayıt: 10 May 2009, 15:43


Dön Güncel haberler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

cron