CAMİ İSRAFI VAR....

Güncel haberler bölümü.
bladeymm
İletişim:

CAMİ İSRAFI VAR....

Mesaj gönderen bladeymm »

Devlet Bakanı Sait Yazıcıoğlu, Türkiye’de bazı yerlerde ihtiyaçtan fazla cami bulunduğunu belirterek, birbirine çok yakın camilerin “israf" olduğunu söyledi.

Meclis Genel Kurulunda AKP Sinop Milletvekili Abdurrahman Dodurgalı’nın Cami Haftası ile ilgili yaptığı konuşmaya karşılık veren Yazıcıoğlu, şunları söyledi:

“Camiler sosyal hayatımızın önemli bir unsurudur. Mimarı tarzlarının daha gelişmiş şekilde olması gerekir. Bir yerde cami varken, aynı yerde bir başka cami yapmak israfa girer. Bu konuda din görevlilerimiz vatandaşlarımızı uyarmaktadırlar. Öncelik neyse ona yönelinmeli. Camiyse cami, okulsa okul, sağlık ünitesi ise sağlık ünitesi yapılmalı. Ülkemizin ihtiyacı ne taraftaysa vatandaşlarımız da o tarafa yönelmeli" Yazıcıoğlu, din görevlilerinin vatandaşları aydınlatma görevlerinin bulunduğunu ve bunun için de eğitim seviyelerinin yükseltilmesi gerektiğini söyledi. Yazıcıoğlu, din görevlilerinin eğitim seviyelerinin önce iki sonra da dört yıla tamamlanması için gayret gösterildiğini bildirdi.

Kullanıcı avatarı
cihan.ibrahim toparlak
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

Re: CAMİ İSRAFI VAR....

Mesaj gönderen cihan.ibrahim toparlak »

cami israfı çok komik buldum başka ne israflar var onlardan hiç kimsenin haberi yok :D :D :D

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 9 misafir