İbadet Artarsa Rızık da Artar

İslam dini ile ilgili inanç, imani meseleler, fıkıh, ibadet, dini resimlerin paylaşıldığı bilgi platformu.
Kullanıcı avatarı
natur
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

İbadet Artarsa Rızık da Artar

Mesaj gönderen natur »

Bir derviş. Evden ayrılışında hanımına işe gidiyorum diyerek ayrılır, ancak doğru tekkeye gider ibadet ederdi. Akşam eve döndüğünde Hanımı:

- Yiyecek bir şeyimiz yok biliyorsun, elin boş mu döndün, dediğinde de

- Çalıştığım zat öyle cömertki... Ondan para istemekden utanıyorum. Ay sonunda ücretimin tamamını toptan verecek, derdi.

Ay sonu geldiğinde, yine evden ayrılmış, tekkeye gitmiş, ibadete koyulmuştu. Akşam eve döneceğinde bir düşünce kendisini aldı, ay sonu idi, hanıma ne diyecekti. Mahzun mahzun eve doğru yürüyordu. Sonunda eve yaklaştı. Evden leziz yemek kokuları etrafa yayılıyordu. Şaşırmıştı, kapıyı hanımı güler yüzle açar, içeri girerler olanları kocasına şöyle anlatır:

- Kimin yanında çalışıyorsan bey, gerçekten cömert biriymiş. Öğle sıraları idi, nur yüzlü iki zat kapıyı çaldı:

"Bunlar beyinin iş ücretleridir. Eğer bundan sonra da işine devam eder ve daha fazla çalışırsa, ücereti daha da artacaktır" dediler ve taze kesilmiş koyun eti, çeşit çeşit yiyecek, hiç tatmadığım meyveler ve bir kese de altın verdiler. Allah razı olsun o kimseden. Açlıktan artık tahammülümüz kalmamıştı.

Hanımından bu sözleri dinleyen derviş Allah'a şükredip, ibadetine devam etti....

Allah (c.c.) neye kadir değil ki!
ResimResim
Hayat tek başına mücadele sanatıdır.

Kullanıcı avatarı
BULUT
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

Re: İbadet Artarsa Rızık da Artar

Mesaj gönderen BULUT »

İslamiyetin temeleş.temizlik ve çalışkanlıktır. Çalışan insan aç kalmaz....
Sevgili,yağmur mektubuna göre yağar
İlan-ı aşkta başka,ayrılıkta bir başka
Yağmur,gönlündeki aşkına göre yağar
__________Yağmur beni unutma____________________________________

Hasan Demir
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

Re: İbadet Artarsa Rızık da Artar

Mesaj gönderen Hasan Demir »

İnancın ürünü derim....Paylaşımınıza teşekkür..

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 11 misafir